włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, które oferuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. Restaurants in Main Market Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *